Ortopedik Yastık

Ortopedik yastık , üretiminde kullanılan visco elastik hammadde sayesinde sürekli şeklini koruyabilir. NASA’nın astronotlar için geliştirdiği visko elastik sünger; içeriğindeki milyonlarca hücrenin hareketi sebebiyle ısı ve ağırlığa duyarlı bir şekilde vücudun şeklini almada kusursuz bir başarı sağlamaktadır. Akıllı sünger adı verilen bu ürün, günümüz teknolojisinde ortopedik yastık ve yataklarda kullanılmakta ve sağlıklı uyku için bizlere fırsat sağlamaktadır.

Ortopedik yastık özel tasarımı sebebiyle boyun ve omuz çevresinin şeklini alarak, omurganızın doğal pozisyonda durmasını sağlar. Omurganıza ve boyundaki kaslara uygulanan baskıyı azaltması sebebiyle bu bölgede oluşan ağrı ve acıyı omuz-boyun bölgesini gevşeterek hafifletir. Ortopedik yastık omurgayı destekler ve kaliteli bir uyku sağlar.

Klasik yastıklara nazaran ortopedik yastığa başınızı koyduğunuzda, yastığın şekli değişir ve her noktaya eşit basınç uygular. Bu esneklik boyun fıtığı olan kişilerde ağrıların giderilmesi için gerekli bir durumdur. Böylece boyun anatomisine uygun bir yatış pozisyonunun sağlanarak kaliteli ve huzurlu bir uyku geçirmenizi sağlar.

Ortopedik yastıkların piyasada farklı isimlendirmeleri mevcuttur. Bunlar visco yastık, boyun yastığı, medikal yastık, boyun fıtığı yastığı vb. gibi isimlerdir. İsmi ne olursa olsun seçilecek ortopedik yastığın üretiminde kullanılan doğru hammadde ve ürün özellikleri büyük önem arz etmektedir. Hoş olmayan bir tecrübe yaşamamak için seçimin doğru tedarikçilerden yana kullanılması gerekmektedir.

Her gün ortalama 8 saat kullanacağınız ortopedik yastıklarınızın doğru seçimi konusunda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ortopedik yastık
horlama
visko yastık
Medikal Yastık
Reflü Yastığı

Jelli Ortopedik Yastık

Ortopedik yastık ürünlerinin üzerine kaplanan özel jeller ile serinletici bir etki sağlanmaktadır. Kullanılan özel jel mevcut vücut sıcaklığının jel içinde dağılmasını sağlayarak temas yüzeyindeki ısının azalmasına sebep olmaktadır. Jelli ortopedik yastıklar, uyurken terleme problemi sebebiyle uykunun sık sık bölünmesini engellemek ve kullanıcının serinlik etkisiyle daha rahat bir uykuya dalması için özel olarak tasarlanmıştır. Tekerlekli sandalye kullananlar ve sürekli oturarak çalışanlar için visco jelli oturma minderi ürünümüz de bulunmaktadır.

jelli ortopedik yastık
serinletici yastık