IBP Kabloları

IBP Kablo ve Adaptörleri

IBP (Invasiv Blood Pressure/İnvaziv Kan Basıncı) izlemi; yoğun bakımdaki hastaların kan basıncının bu yöntemle ölçülmesi hala altın standart olarak kabul edilmektedir. Kan gazı ve diğer tetkikler için sıklıkla kan örneği alınması, vazoaktif ajanlarla tedavi gerekmesi, şok ve kritik tedavi kararları alınması gereken durumlarda oldukça güvenilir bir yöntemdir. Ancak busistemle doğru ve hassas ölçümlerin alınabilmesi için; uygun transdüser ve basınç hattı sisteminin seçilmesi,gereksiz üç yollu muslukların çıkarılması, sistemdeki havanın uzaklaştırılması, sistemin sıfırlanması vb teknik detaylara dikkat edilmesi gerekir. Monitörizasyonda sonuçların hassas bir şekilde ölçülmesindeki bir diğer etken, sistemde iletimi sağlayan kabloların doğru seçilmesinden geçmektedir.

Özel dizayn tamamen ekranlı, düşük gürültü özelliğine sahip FMT IBP kablo , elektriksel etkileşimleri minimize eder ve maksimum sinyal kalitesi sağlar.

IBP kablolarında medikal uyumlu poliüretan, santropren, polipropilen malzemeler kullanılmaktadır. Latex içermez; bio-uyumluluk problemlerini minimize ederek hasta güvenlik ve konforunu arttırmak için IBP kablo ürünlerinde PVC kullanılmamaktadır.

Özel dizayn poliüretan dış kılıfa sahip IBP kablo, konektör ve transdüser tarafında bulunan esnek kablo koruyucular ekstra dayanıklılık sağlamakta ve ürünün ömrünü uzatmaktadır. Kalaylı bakırdan oluşan iç iletkenler; ekstra dayanıklılık ve sağlamlık sağlamaktadır.

Tüm ürünlerimiz MDD 93/42/EEC ve MDD 2007/47EC gereksinimlerini karşılar, CE belgelidir.

Uyumlu Markalar:

Abbott/Medex,
Codan, Utah,
Baxter/Edwards

Uyumlu Markalar:
Airshields, Arrow, Bruker, Burdick, Colin, Criticare, Datascope, Digicare, Drager, Envoy, Gamma, GE, Genera, Horizon, HP, Infinium, Invivo, Ivy Biomedical, Helige, Kontron, Mennen, Mindray, Nellcor, Nihon Kohden, Petaş, Philips, Pioneer, Pacatech, Physio, Physigard, Puritan, Schiller, Siecov, Siemens, Sirecust, Solo, Spacelabs, S&W, Vitalogic, Votem, Welch Allyn