EKG Kablosu ve Aksesuarları

Diagnostik EKG Kablosu

Diagnostik ekg kablosu EKG çekimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olup tüm kablo uçları silinmeyen renk kodludur, kabartma olarak yazılmış kanal işaretleri mevcuttur. Uç kabloların renk kodları gövdede belirtildiği için yanlış bağlanma riski minimize edilmiştir. Özel tasarımları sebebiyle elektriksel etkileşim ve gürültüyü minimuma indirerek yüksek sinyal kalitesi elde edilmiştir. İç ekranla birlikte yarı iletken PVC kullanılarak fazlasıyla sinyal koruması sağlanmıştır.

Daha fazla dayanıklılık sağlamak ve ürünün kullanım ömrünü uzatmak için ana ve uç kablolarda poliüretan kılıf , konektörlerde esnek kablo koruyucular kullanılmıştır. Bio-uyumluluk ve hasta güvenliği için lateks ve polivinilklorür kullanılmamaktadır. Tüm ürünlerimiz MDD 93/42/EEC ve MDD 2007/47EC gereksinimlerini karşılar, CE belgelidir.

 

Diagnostik_Kablo_EKG_Cihaz_Tarafı_1_uyumlu_100x200

Diagnostik_Kablo_EKG_Cihaz_Tarafı_2_uyumlu_100x200

Diagnostik_Kablo_EKG_Cihaz_Tarafı_3_uyumlu_100x200

EKG Kabloları Uyumlu Markalar: Nihon Kohden, Nelcor, GE, Philips, Bionet, BTL, Aspel, Innomed, Mortara, Schiller, Esaote, Kontron, Biocare, Dong Jiang, Cardioline, Edan, Mindray, Cardioline, Suzuken Kenz, Fukuda, Bosch, Customed Hellige, Siemens, Hermann, Petaş, Spacelabs, TEPA, Burdick, Trismed, Carewell, Medtronic, Progetti, Norav.

Diagnostik EKG Aksesuarları

EKG Mandalı

EKG mandalları, 3.2 mm. düz pim / 4.0 mm. çıt çıt ve banana uçlu kablolarla kullanılabilen evrensel bağlantıya sahiptirler. Tüm metal yüzeyleri gümüş/gümüşklorür (Ag/AgCl) kaplı olup yüksek sinyal kalitesi sağlamaktadır. EKG mandalı uzunluğu yetişkinler için 140 mm , pediatrik boy için 89 mm’dir. 4’lü set halinde satılmakta olan EKG mandalları AHA ve IEC renk kodlarında üretilmektedir.

AHA Renk Kodu: Kırmızı, Yeşil, Beyaz, Siyah

IEC Renk Kodu: Kırmızı, Yeşil, Sarı, Siyah

Göğüs Puarı

Göğüs puarları, 3.2 mm. düz pim / 4.0 mm. banana ve çıt çıt uçlu kabloların takılabildiği evrensel bağlantıya sahiptirler. Tüm metal yüzeyleri gümüş/gümüşklorür (Ag/AgCl) kaplı olup yüksek sinyal kalitesi sağlamaktadır. Puar çanının dış çapı 24.5 mm. , kauçuk topun dış çapı 32.5 mm.’dir. 6’lı set halinde satılmaktadır.

Banana Çıtçıt Adaptör

Banana çıtçıt adaptörleri 3.2 mm. düz pim ve 4.0 mm. banana uçlu kabloları; 4.0 mm çıtçıt uçlu tek kullanımlık EKG elektrotlarına bağlanmak için kullanılmaktadır. Banana çıtçıt adaptörleri beyaz ve gri renk seçeneğiyle 10’lu set halinde satılmaktadır.

Banana Timsah Adaptör

Banana timsah adaptör, 4.0 mm. banana uçlu kabloları tek kullanımlık etiket uçlu elektrotlara bağlamakta kullanılır. kullanılabilen evrensel bağlantıya sahiptirler. Tüm metal yüzeyleri gümüş/gümüşklorür (Ag/AgCl) kaplı olup yüksek sinyal kalitesi sağlamaktadır. Banana timsah adaptörleri 10’lu set halinde satılmaktadır.

Banana Graber Adaptör

Banana graber adaptör, 3.2 mm. düz pim ve 4.0 mm. banana uçlu kabloları; 4.0 mm. çıtçıt uçlu tek kullanımlık EKG elektrotlarına bağlanmak için kullanılmaktadır. Banana graber adaptörleri beyaz ve gri renk seçeneğiyle 10’lu set halinde satılmaktadır.

EEG Elektrot Kabloları

EEG elektrot kablolarının tasarımı sağlık sektöründe uzun süreli dayanıma odaklanılarak üretilmiştir. Yüksek sinyal kalitesi gösterimine uygun olan baskı elektrotları; yetişkinlerde kullanıma uygun olarak 10 mm çapındadır. Ürün elektrotları %99,9 saflıkta gümüş ya da kalaydan üretilir. Altın veya gümüş kaplama elektrot kabloları 155 cm uzunluğunda olup çok renkli 12 adet kablodan oluşur. 1,5 mm. konektör (DIN 42 802) bulunur. Bağlantı kısmı plastik kaplandığı için jel ile temas etmesi engellenmiş ve çevre etkilerine karşı izole edilmiştir.

  • Altın Kaplama 12’li Set
  • Gümüş Kaplama 12’li Set

Tüm ürünlerimiz MDD 93/42/EEC ve MDD 2007/47EC gereksinimlerini karşılar, CE belgelidir.

Hastabaşı Monitörü EKG Kablosu

Hastabaşı EKG kabloları yetişkin ve pediatrik hastalarda EKG ve empedans solunum ölçmekte kullanılmaktadır. Bu kablo grubu E-200, E-201, E-202, E-204, E-205, E-206, E-207 ve E-208 serisinden oluşmaktadır. Gövde tiplerinde;

E-204
Çift kutuplu GE tip değişebilir uç kabloları takılır.

E-200
Sabit uç kabloları

E-201
Safety DIN 1,6 mm. değişebilir uç kabloları takılır.

E-202
Çift kutuplu SIEMENS tip değişebilir uç kabloları takılır.

E-205
Çift kutuplu HP tip değişebilir uç kabloları takılır.

E-206
Çift kutuplu SPACELABS tip değişebilir uç kabloları takılır.

E-207
NIHON KOHDEN tip değişebilir uç kabloları takılır.

E-208
PHILIPS YENİ tip değişebilir uç kabloları takılır.

Hastabaşı monitörü EKG kablolarında silinmez, enjeksiyonlu derivasyon işaretleri ve renk kodları tanımlanmıştır. Uç kablolarının bağlantısının doğru bir şekilde yapılması için renk kodları ve derivasyon işaretleri gövdeler üzerinde de tanımlanmıştır. Hastabaşı monitörü EKG kabloları IEC ve AHA renk kodlarına göre hazırlanmaktadır. Tüm ürünlerimiz MDD 93/42/EEC ve MDD 2007/47EC gereksinimlerini karşılar, CE belgelidir.

  •  IEC renkleri:  Beyaz-Sarı-Kırmızı-Siyah-Yeşil
  • AHA renkleri:  Kahverengi-Siyah-Beyaz-Yeşil-Kırmızı

Özel dizayn tamamen ekranlı, düşük gürültü özelliğine sahip hastabaşı monitörü EKG kabloları, elektriksel etkileşimleri minimize eder ve maksimum sinyal kalitesi sağlar. Sinyal koruma amaçlı ek olarak kablo gövdesi de ekranlanmıştır.

EKG kablolarında medikal uyumlu poliüretan, santropren, polipropilen ve ABS malzemeler kullanılmıştır. Latex içermez; bio-uyumluluk problemlerini minimize ederek hasta güvenlik ve konforunu arttırmak için EKG kablolarında PVC kullanılmamaktadır.

Özel dizayn poliüretan dış kılıfa sahip ana ve uç kablolar, konektör ve gövdede bulunan esnek kablo koruyucular ekstra dayanıklılık sağlamakta ve ürünün ömrünü uzatmaktadır. İç iletkenler dayanıklılık ve sağlamlık sağlayan kevlar ile doldurulmuş kalaylı bakırdan oluşmaktadır.

EKG kabloları dirençli ve dirençsiz seçenekleri mevcuttur. 1kΩ ve 4,7kΩ direnç alternatifleri bulunmaktadır. Defibrilatör koruması için dirençler gövdede yerleştirilmiştir. Uç kabloları graber veya çıtçıt uçludur.

Hasta Başı Monitörü EKG Kabloları Uyumlu Markalar: Siemens, Drager, GE, HP, Philips, Spacelabs, Nihon Kohden, Datascope, Biocare, Bionet, Biosys, Bruker, Colin, Corplus, Criticare Syastems, Datex, Goldway, Hellige, HME, Innomed, Invivo, Kontron, MDE, Medtronic, MEK, Melag, Mennen, Metrax, Metsis, Mindray, Mitar, NEC, Pace-Tech, Palco, Petaş, Progetti, RGB, Saadat, Schiller, Spacelabs, Spengler, S&W, Utas, Wellch Allyn, Zoll.

Multiparametre Kablolar

Multiparametre kablolar 3 vaya 5 kanal EKG, empedans, solunum, ısı ve SPO2 izlemek için tasarlanmıştır. Multiparametre kabloları; SC6000, SC7000, SC8000, SC9000, Drager Infinity, Delta ve Delta XL monitörleri ile birlikte kullanılabilir (Nellcor SPO2 opsiyonu ile).

Holter EKG Kabloları

  • Holter kablosu, 7 kabloluk set, 1,5 mm DIN tipi, çıtçıt hasta tarafı uç, 90 cm kablo uzunluğu, AHA renk kodu
  • Holter kablosu, 10 kabloluk set, 1,5 mm DIN tipi, çıtçıt hasta tarafı uç, 90 cm kablo uzunluğu, AHA renk kodu
  • Mortara holter kablosu, 10 uçlu, çıtçıt hasta tarafı uç, IEC renk kodu

Uyumlu Konektörler

Siemens, Drager, GE, HP, Philips, Spacelabs, Nihon Kohden, Datascope, Biocare, Bionet, Biosys, Bruker, Colin, Corplus, Criticare Syastems, Datex, Goldway, Hellige, HME, Innomed, Invivo, Kontron, MDE, Medtronic, MEK, Melag, Mennen, Metrax, Metsis, Mindray, Mitar, NEC, Pace-Tech, Palco, Petaş, Progetti, RGB, Saadat, Schiller, Spacelabs, Spengler, S&W, Utas, Wellch Allyn, Zoll.